Učebnice řečtiny, resp. novořečtiny, dostupné v ČR

21.07.2010 19:25

Vybrat si tu správnou učebnici novořečtiny bude pro leckoho nelehký oříšek. Především pojem "řečtina" může označovat jak řečtinu "klasickou" tak "novořečtinu". Ti, kteří se hodlají učit dnešní řečtinu, musí pátrat po učebnicích novořečtiny, jinak se mohou dočkat hořkého zklamání po zakoupení nesprávné učebnice. Počet u nás dostupných učebnic novořečtiny se dá spočítat na prstech jedné ruky. Navíc klasická učebnice novořečtiny pro samouky v ČR dosud vydána nebyla. Frekventantům jazykových kurzů nezbývá než doporučit, aby s koupí učebnice vyčkali na svou první hodinu a neukvapovali se.

Učebnice vydané přímo v Řecku

Příkladem mohou být moderní učebnice "Epikinoniste Ellinika" řeckého nakladatelství Deltos, které se v Řecku (a dnes již hojně i u nás) používají pro výuku řečtiny pro cizince. Tyto konkrétní učebnice jsou vhodné především pro výuku s lektorem, pro samouky jsou nevhodné, jelikož neobsahují cizojazyčné pasáže ani vysvětlení (tj. české ani anglické ani jiné). Přehled těchto učebnic a dalších výukových materiálů výše zmíněného nakladatelství naleznete zde.

Učebnice vydané v ČR

Do dneška existuje prakticky jediná učebnice novořečtiny ("Základní kurz novořeckého jazyka") vydaná v ČR,která byla původně koncipovaná jako vysokoškolské skriptum. Studentům začátečníkům se proto může jevit jako příliš složitá a tězkopádná. Detaily k této učebnici lze nalézt zde.

-- wbm --
Copyright © 2007 RECKYKOUTEK.CZ